W miniony weekend po raz kolejny z dobrej strony na arenie regionalnej zaprezentowali się zawodnicy UMKS Kwidzyn. W rozegranym w lasach wokół Bornego Sulinowa (zachodniopomorskie) Pucharze Polski Północnej w biegach na orientację wywalczyli 4 medale indywidualne i 6 miejsce drużynowo.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się biegi na dystansach klasycznych. Doskonale wypadła nasza etatowa medalistka Natalia Szuba (kat. K12), która wywalczyła złoty medal. Drugi krążek dorzucił biegający trener Tomasz Müller (M45), zdobywając srebro.

- Poza medalami mieliśmy jeszcze kilka miejsc tuż za podium. 4 miejsca wywalczyli Natalia Deyna (K12), Wiktor Müller (M10) i Jakub Kazimierski (M18), a na szóstych miejscach zawody ukończyli Iga Müller (K10) i Natalia Pudlis (K12) - relacjonuje Tomasz Müller.

Drugiego dnia rywalizowano na dystansach średnich, a zawodnicy UMKS Kwidzyn znów postarali się o dwa medale, tym razem brązowe. Na podium stanęli Natalia Szuba (K12) i Wiktor Müller (M10). Po za medalistami bardzo dobrze spisali się również Iga Müller (K10 – 5 miejsce), Natalia Pudlis (K12 – 4 miejsce), Natalia Deyna (K12 – 5 miejsce), Jakub Kazimierski (M18 – 4 miejsce) i Tomasz Müller (M45 – 5 miejsce).

Drużynowo UMKS Kwidzyn wywalczył swoje pierwsze klubowe trofeum zajmując 6 miejsce.

- To spory sukces, zwłaszcza mając na uwadze, że startujemy dopiero od roku i w zawodach wzięliśmy udział bardzo skromną 13-osobową ekipą. Trudno jest walczyć z ekipami, które przywożą 30-40 zawodników i dysponują środkami na regularne treningi i obozy szkoleniowe. Nasz tegoroczny budżet, oparty wyłącznie na wsparciu ze strony naszych dwóch sponsorów, PGNiG Pomorski Oddział Handlowy w Gdańsku i firmie ASMET Czersk oraz na składkach klubowych, właśnie się skończył i z przerażeniem patrzę na jesienną część sezonu. W wyjeździe pomogła nam również PSS „Społem” w Kwidzynie i prezes Jacek Dagil, za co chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować - informuje prezes UMKS, który ma przy tym nadzieję, że w wakacje problemy finansowe jakoś uda się rozwiązać.

Na pewno jest w co inwestować, bo tegoroczne starty zaowocowały już 19 medalami Mistrzostw Pomorza, Mistrzostw Pomorza i Kujaw, Mistrzostw Warmii i Mazur oraz Pucharu Polski Północnej.


Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!