Bezproblemowe zwycięstwo MMTS Kwidzyn. Wybrzeże też się cieszy [ZDJĘCIA]

Choć trener Patryk Rombel konsekwentnie rotuje składem i daje sporo pograć młodym zawodnikom, to jednak MMTS Kwidzyn wciąż wygrywa. W meczu z Chrobrym Głogów gospodarze mieli kłopoty tylko w pierwszym kwadransie. Potem przejęli kontrolę nad meczem i ostatecznie wygrali 29:26 (18:13).

MMTS rozpoczął golem Michała Potocznego, ale w kolejnych minutach kwidzynianie spisywali się kiepsko. W ataku popełniali proste błędy, a i w obronie nie zachwycali pozwalając rywalom często grać z wykorzystaniem obrotowego. W 3 min. było 1:3, a w 11 min. nawet 3:6. Trener Patryk Rombel poprosił o czas i to wystarczyło, by po chwili cały ten sportowy mechanizm zaczął funkcjonować bardzo sprawnie. Od stanu 4:7 kwidzynianie zdobyli 4 gole z rzędu i w 15 min. wreszcie odzyskali prowadzenie. Potem nie zwalniali tempa i w 23 min. było już 13:9 na ich korzyść, a tuż przed przerwą jeszcze odrobinę powiększyli przewagę. W pierwszej połowie najskuteczniejszy był Michał Potoczny, który sporo trafiał z linii 7. metrów oraz Grzegorz Szczepański, który trafiał i z kontry, i ze skrzydła. Dobrą zmianę dał również 18-letni Alan Guziewicz, który szybko staje się jednym z ulubieńców kwidzyńskich kibiców.

W drugiej połowie MMTS grając dość młodzieżowym składem spokojnie utrzymywał 4-5 goli, a w 43 min. prowadził nawet 23:17. Kilka razy udanie na przebój poszedł Kamil Kriger, a swoje gole zdobyli też Adrian Nogowski i Kelian Janikowski, choć obaj mogli trafić więcej niż po 3 razy. W samej końcówce gospodarze pozwoli rywalom nieco zniwelować straty, ale ich zwycięstwo nie było zagrożone. W ten sposób kwidzynianie dopisali do swego konta kolejne 3 punkty i zrobili prezent szczypiornistom Wybrzeża Gdańsk, którzy walczą z Chrobrym o trzecie miejsce w grupie granatowej, czyli ostatnie dające pewny awans do play-off. W ekipie z Głogowa nas pewno wyróżnić Szymona Sićkę, 20-latek ma 2 metry wzrostu i sporą lekkość w grze.

MMTS Kwidzyn-Chrobry Głogów 29:26 (18:13)
MMTS: Szczecina - Potoczny 5 (3/4), Janikowski 3, Krieger 3, Nogowski 3, Szczepański 3, Genda 2, Guziewicz 2, Peret 2, Rosiak 2 (1/1), Seroka 2 (0/1), Klinger 1, Szpera 1. Kary: 10 min. (Szpera - 4 min., Genda, Rosiak, Peret - po 2 min.)
Chrobry: Stachera - Sićko 7, Krzysztofik 5, Płócienniczak 5, Świtała 4, Miszka 3 (2/2), Babicz 1 (0/1), Gujski 1, Sadowski 1 (0/1), Pawłowski, Rydz, Tylutki. Kary: 12 min. (Sićko - 6 min. czerwona kartka, Płócieniczak, Stachera, Tylutki - po 2 min.)
Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń) i Rafał Puszkarski (Legionowo).