Basket Kwidzyn - Gryf Vecro Prabuty 72:63. Koszykarskie derby w III lidze

archiwum naszemiasto.pl
Już w pierwszej kolejce nowego sezonu koszykarskiej III ligi na Pomorzu doszło do derbów powiatu kwidzyńskiego. W hali przy ul. Mickiewicza w Kwidzynie, miejscowy Basket pokonał Gryfa Vecro Prabuty 72:63 (16:14, 20:17, 25:12, 11:20).

Dwie pierwsze kwarty inauguracyjnego meczu były dość wyrównane, a na półmetku gospodarze wygrywali różnicą tylko 5 pkt. O losach spotkania zadecydowała kwarta nr 3, wygrana przez Basket 25:12. Wprawdzie w ostatniej ćwiartce gościom udało się odrobić nieco strat, ale zwycięstwo młodych kwidzynian (dominują roczniki 1996 i 1997) nie było zagrożone.

Kwidzynian do zwycięstwa poprowadził Kacper Więckowski (26 pkt., 4 razy za 3 pkt.), a w ekipie gości pierwsze skrzypce grał Paweł Karasiewicz (20 pkt, 5 x 3 pkt.).

W następnej kolejce Basket znów zagra u siebie, tym razem z Truso Elbląg (niedziela, godz. 17), natomiast prabucianie podejmą Korsarza Gdańsk (niedziela, godz. 16). Dodajmy, że w tym sezonie, w dwóch pomorskich grupach III ligi koszykówki rywalizuje 11 zespołów.

MTS Basket-Gryf Vecro 72:63 (16:14, 20:17, 25:12, 11:20)
Basket:Więckowski 26, Leszczyński 15, Korpalski 12, Wesołowski 10, Zawalich 5, Flont 2, Grabowski 2, Barganowski, Szewdowski
Gryf Vecro: Karasiewicz 20, Kamiński 16, D. Monkielewicz 13, Tumelis 6, Morżyk 4, Michalski 3, Kapica 1, Jasiński, Kaszubowski, Komkowski, W. Monkielewicz, Weber.