AZS UMCS Lublin - MTS Kwidzyn 21:20 (13:10). Znów zabrakło tak niewiele

Aleksander Łubiński/UM
O sporym pechu mogą mówić piłkarki ręczne MTS Kwidzyn, które w miniony weekend, po dramatycznym meczu przegrały w Lublinie z AZS UMCS 20:21 (10:13). Dla kwidzynianek to szósta porażka w 9. meczu sezonu, ale cztery z nich poniosły różnicą czterech goli lub mniejszą.

Mecz w Lublinie lepiej rozpoczęły gospodynie, które w 11 min. prowadziły już 7:4, ale potem kilka udanych interwencji bramkarki Aleksandry Bielak wystarczyło, by MTS w 18 min. doprowadził do remisu 8:8. Końcówka pierwszej połowy znów jednak należała do lublinianek, które przed przerwą ponownie wypracowały trzybramkową przewagę.

Drugą połowę lepiej zaczęły kwidzynianki, które szybko zniwelowały straty do jednej bramki - 13:12 w 34 min. - ale kolejne minuty znów przebiegały pod dyktando rywalek. W 43 min. akademiczki z Lublina miały już cztery bramki przewagi (17:13), ale wtedy znów walki zerwały się szczypiornistki MTS. W ciągu następnych 10 minut podopieczne Edyty Majdzińskiej dały sobie wbić tylko jednego gola i w 53 min. doprowadziły do remisu 18:18. W nerwowej końcówce też już wiele bramek nie padło, a szczęście było przy lubiniankach, bo przy wyniku 21:20 dla gospodyń MTS miał jeszcze szansę na wyrównanie, ale w ostatniej sekundzie meczu rzut jednej z kwidzynianek trafił nie do bramki, lecz w boczną siatkę.

Uwaga! Do relacji dołączyliśmy kilka zdjęć autorstwa Aleksandra Łubińskiego z poprzedniego meczu szczypiornistek MTS Kwidzyn, z KPR Kobierzyce.

AZS UMCS Lublin - MTS Kwidzyn 21:20 (13:10)
AZS UMCS: Nóźka - Charzyńska 5, Kozimur 5, Lasek 3, Szyszkowska 3, Blaszka 2, Kucharczyk 1, Wawrzonek, Zarzycka, Markowicz. Kary: 4 min.
MTS: Bielak - Hartman 5, Świerczek 4, Pękala 3, Rybska 2, Pakalska 2, Siuda 2, Kowalska 1, Szynkaruk 1, Pożoga. Kary: 8 min.
Sędziowali: Piotr Mystkowski i Sebastian Patyk (Warszawa).