Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 35:27 (17:14). Kwidzynianie bez szans [RELACJA]

Jarosław Michali/jarekmichalik.com
Azoty Puławy-MMTS Kwidzyn. 1 zwycięstwo i 3 porażki - taki jest bilans szczypiornistów MMTS po 4 kolejkach PGNiG Superligi. W sobotę kwidzynianie przegrali w Puławach z Azotami dość wyraźnie 27:35 (17:20)

Mecz Azoty-MMTS był swoistym rewanżem za przegraną przez puławian rywalizację o brązowy medal PGNiG Superligi w ubiegłym sezonie. Dla Azotów był to rewanż udany, bo w meczu 4. kolejki nowego sezonu bez większych problemów pokonali MMTS.

MMTS prezentował się nieźle tylko do 20 minuty. Wtedy przegrywał tylko 9:10, ale końcówka pierwszej połowy przebiegała już pod dyktando gospodarzy. W 25 min. Azoty prowadziły już 15:11, a na przerwę schodziły z trzybramkową zaliczką.

Losy meczu rozstrzygnęły się na początku drugiej połowy. Po 5 min. puławianie prowadzili już 23:17, a po kolejnych 10 meczu był już rozstrzygnięty, bo zwiększyli dystans do 8 goli (28:10). W końcówce gospodarzom pozostało tylko pilnować korzystnego wyniku. Dla MMTS to trzecia porażka w czwartym meczu. Kwidzynianie po raz ostatni tak źle rozpoczęli sezon 5 lat temu. W rozgrywkach 2008/09 po 4. kolejkach też mieli bilans 1-3, a potem jeszcze nie wygrali trzech kolejnych meczów (2 remisy i porażka). Na pocieszenie dodam, że sezon zasadniczy skończyli na 4. miejscu, a kilka miesięcy po fatalnej serii cieszyliśmy się z pierwszego medalu w historii klubu. Ale nie mam pewności czy to ta sama bajka co teraz...

Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 35:27 (17:14)
Azoty: Stęczniewski - Masłowski 10, Szyba 6, Sobol 7 (4 z karnych), Babicz 5, Kus 3, Przybylski 2, Łyżwa 1, Skrabania 1, Jankowski, Krajewski, Tylutki. Kary: 8 min.
MMTS: Szczecina, Kiepulski - Nogowski 7, Sadowski 5, Seroka 4, Łangowski 3, Genda 2, Mroczkowski 2, Daszek 1, Jędrzejewski 1, Klinger 1, Zadura 1, Rosiak. Kary: 8 min.
Sędziowali: A. Sołodko, A. Puszkarski (obaj Legionowo).