Andrzej Piaseczny gwiazdą 100. urodzin Powiślańskiego Banku Spółdzielczego. Koncert w sobotę!

Arkadiusz KosińskiZaktualizowano 
Powiślański Bank Spółdzielczy świętuje 100. urodziny! Z tej okazji, w sobotę (29 czerwca), na stadionie przy ul. Sportowej, wystąpią Andrzej Piaseczny (godz. 21) oraz zespół Loka (godz. 19). Dzień wcześniej pracownicy PBS świętować będą podczas specjalnej, jublieuszowej uroczystości w kwidzyńskim teatrze.

Historia banku zaczyna się w 2 kwietnia 1919 roku, kiedy to powołany został Bank Ludowy. Jego działalność finansowa w latach 1919-1920, była w dużym stopniu powiązana z akcją plebiscytową. W końcu 1920 roku przeszedł on pod opiekę Związku Polaków w Prusach Wschodnich.

Po II wojnie światowej, Bank Ludowy w Kwidzynie wznowił swoją działalność w kwietniu 1946 roku. W latach 1946-1948 spełniał ważną rolę pionierską na terenie całego powiatu, była to bowiem jedna z pierwszych instytucji, która w tym czasie udzielała pomocy osiedleńcom i repatriantom, szczególnie rolnikom, na zagospodarowanie otrzymanej z reformy rolnej ziemi. Zadania banku w latach 1946-1948 koncentrowały się wokół kredytowania indywidualnej gospodarki rolnej, miejscowego rzemiosła i kupców oraz gromadzenia oszczędności.

W 1998 roku nastąpiła fuzja pięciu banków: Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, Gardei, Ryjewie, Sadlinkach oraz Gronowie Elbląskim. Jej następstwem było powstanie Powiślańskiego Banku Spółdzielczego

polecane: Muzotok: Sławek Uniatowski

Wideo

Komentarze 14

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
z
zenek
2019-06-29T13:30:39 02:00, zenek:

Ppp ---jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to twój problem, bo mieli otwarte do 12-stej. A co ty intermetu nie masz tam u ciebie na wsi ????

2019-06-29T14:26:41 02:00, Zenon:

Nikt nie czyta informacji na dzrzwiach, a potem mają pretensje.

No to twój problem że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Z
Zenon
2019-06-29T13:30:39 02:00, zenek:

Ppp ---jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to twój problem, bo mieli otwarte do 12-stej. A co ty intermetu nie masz tam u ciebie na wsi ????

Nikt nie czyta informacji na dzrzwiach, a potem mają pretensje.

z
zenek

Ppp ---jak nie umiesz czytać ze zrozumieniem to twój problem, bo mieli otwarte do 12-stej. A co ty intermetu nie masz tam u ciebie na wsi ????

P
Ppp

100-ną rocznicę uczcili w najbardziej idiotyczny sposób przestając obslugiwać ludzi. Co za idiota to wymyślił? Obsraliście mnie dzisiaj, to ja was obs... w przyszłości.

a
abc
2019-06-27T13:21:37 02:00, nocny prezes P.:

Czy Andrzej Krzysztofiak odzyskał już zdefraudowane miliony przez byłego prezesa Potuskiego z tego banku? Urzad miasta trzyma tam pieniadze . Dlaczego Krzysztofiak wyrzucił prezesa Potuskiego w nocy.? Kredytôw nadawał lekką ręką dla swoich kolesi i rozeszło się po kościach? Burmistrz podwyższy ceny smieci wody itd.i wyjdzie na swoim.

Po częsci Urzad Miasta sponsoruje tego pedała z Warszawy...dobrze że nie mam konta w tym banku a współczuje tym co trzymają tam kase.

2019-06-27T14:01:27 02:00, abc:

Masz dowody, czy tylko szczekać potrafisz ? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale większość prokuratur jest pisowskich. Oni chętnie zajmą się kimś z PO. Także dalej cięgiem na komendę.

2019-06-27T14:22:24 02:00, Gość:

Szkoda że Krzysztofiak tamtej nocy kiedy wyrzucał Potuskiego nie zgłosił przestepstwa do prokuratury. Wtedy była POkuratura. Kazdy wie o Potuskim i jego kredytach dla kumpli

2019-06-27T20:26:56 02:00, :):

No to leć z tym do Ziobry. Takiego tematu nie przepuści :) Zaraz na paskach w TVPiS będzie srogo :)

2019-06-28T08:14:17 02:00, Gość:

Bedzie też na paskach TVN i POLSATU. Uwierz mi.

Będzie, albo nie będzie. Póki co, to od lat bijecie piane i guzik z tego jest. Wcześniej można było pomyśleć, że prokuratura jest po stronie PO. Ale dzisiaj ? Po deformie Ziobro prawie wszystkie prokuratury są pisowskie i nadal nic. Wniosek jest prosty, brak dowodów.

G
Gość
2019-06-27T13:21:37 02:00, nocny prezes P.:

Czy Andrzej Krzysztofiak odzyskał już zdefraudowane miliony przez byłego prezesa Potuskiego z tego banku? Urzad miasta trzyma tam pieniadze . Dlaczego Krzysztofiak wyrzucił prezesa Potuskiego w nocy.? Kredytôw nadawał lekką ręką dla swoich kolesi i rozeszło się po kościach? Burmistrz podwyższy ceny smieci wody itd.i wyjdzie na swoim.

Po częsci Urzad Miasta sponsoruje tego pedała z Warszawy...dobrze że nie mam konta w tym banku a współczuje tym co trzymają tam kase.

2019-06-27T14:01:27 02:00, abc:

Masz dowody, czy tylko szczekać potrafisz ? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale większość prokuratur jest pisowskich. Oni chętnie zajmą się kimś z PO. Także dalej cięgiem na komendę.

2019-06-27T14:22:24 02:00, Gość:

Szkoda że Krzysztofiak tamtej nocy kiedy wyrzucał Potuskiego nie zgłosił przestepstwa do prokuratury. Wtedy była POkuratura. Kazdy wie o Potuskim i jego kredytach dla kumpli

2019-06-27T20:26:56 02:00, :):

No to leć z tym do Ziobry. Takiego tematu nie przepuści :) Zaraz na paskach w TVPiS będzie srogo :)

Bedzie też na paskach TVN i POLSATU. Uwierz mi.

G
Gość
2019-06-27T14:18:33 02:00, Gość:

Panie redaktorze a co sie działo z bankiem od 1989 do 98r. Lekka dziura w pamieci.?

A 2008 i pan Potuski ?

Ludziom ust nie zamkniecie wy Platformiane śmiecie.

2019-06-27T16:23:30 02:00, Zenon:

Baranie, przecież to nie redaktor pisał, tylko dostał tekst od banku.

A kto to ma wiedzieć. W artykule jest podpis redaktorka.

:)
2019-06-27T13:21:37 02:00, nocny prezes P.:

Czy Andrzej Krzysztofiak odzyskał już zdefraudowane miliony przez byłego prezesa Potuskiego z tego banku? Urzad miasta trzyma tam pieniadze . Dlaczego Krzysztofiak wyrzucił prezesa Potuskiego w nocy.? Kredytôw nadawał lekką ręką dla swoich kolesi i rozeszło się po kościach? Burmistrz podwyższy ceny smieci wody itd.i wyjdzie na swoim.

Po częsci Urzad Miasta sponsoruje tego pedała z Warszawy...dobrze że nie mam konta w tym banku a współczuje tym co trzymają tam kase.

2019-06-27T14:01:27 02:00, abc:

Masz dowody, czy tylko szczekać potrafisz ? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale większość prokuratur jest pisowskich. Oni chętnie zajmą się kimś z PO. Także dalej cięgiem na komendę.

2019-06-27T14:22:24 02:00, Gość:

Szkoda że Krzysztofiak tamtej nocy kiedy wyrzucał Potuskiego nie zgłosił przestepstwa do prokuratury. Wtedy była POkuratura. Kazdy wie o Potuskim i jego kredytach dla kumpli

No to leć z tym do Ziobry. Takiego tematu nie przepuści :) Zaraz na paskach w TVPiS będzie srogo :)

Z
Zenon
2019-06-27T14:18:33 02:00, Gość:

Panie redaktorze a co sie działo z bankiem od 1989 do 98r. Lekka dziura w pamieci.?

A 2008 i pan Potuski ?

Ludziom ust nie zamkniecie wy Platformiane śmiecie.

Baranie, przecież to nie redaktor pisał, tylko dostał tekst od banku.

G
Gość
2019-06-27T13:21:37 02:00, nocny prezes P.:

Czy Andrzej Krzysztofiak odzyskał już zdefraudowane miliony przez byłego prezesa Potuskiego z tego banku? Urzad miasta trzyma tam pieniadze . Dlaczego Krzysztofiak wyrzucił prezesa Potuskiego w nocy.? Kredytôw nadawał lekką ręką dla swoich kolesi i rozeszło się po kościach? Burmistrz podwyższy ceny smieci wody itd.i wyjdzie na swoim.

Po częsci Urzad Miasta sponsoruje tego pedała z Warszawy...dobrze że nie mam konta w tym banku a współczuje tym co trzymają tam kase.

2019-06-27T14:01:27 02:00, abc:

Masz dowody, czy tylko szczekać potrafisz ? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale większość prokuratur jest pisowskich. Oni chętnie zajmą się kimś z PO. Także dalej cięgiem na komendę.

Szkoda że Krzysztofiak tamtej nocy kiedy wyrzucał Potuskiego nie zgłosił przestepstwa do prokuratury. Wtedy była POkuratura. Kazdy wie o Potuskim i jego kredytach dla kumpli

G
Gość

Panie redaktorze a co sie działo z bankiem od 1989 do 98r. Lekka dziura w pamieci.?

A 2008 i pan Potuski ?

Ludziom ust nie zamkniecie wy Platformiane śmiecie.

a
abc
2019-06-27T13:21:37 02:00, nocny prezes P.:

Czy Andrzej Krzysztofiak odzyskał już zdefraudowane miliony przez byłego prezesa Potuskiego z tego banku? Urzad miasta trzyma tam pieniadze . Dlaczego Krzysztofiak wyrzucił prezesa Potuskiego w nocy.? Kredytôw nadawał lekką ręką dla swoich kolesi i rozeszło się po kościach? Burmistrz podwyższy ceny smieci wody itd.i wyjdzie na swoim.

Po częsci Urzad Miasta sponsoruje tego pedała z Warszawy...dobrze że nie mam konta w tym banku a współczuje tym co trzymają tam kase.

Masz dowody, czy tylko szczekać potrafisz ? Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale większość prokuratur jest pisowskich. Oni chętnie zajmą się kimś z PO. Także dalej cięgiem na komendę.

n
nocny prezes P.

Czy Andrzej Krzysztofiak odzyskał już zdefraudowane miliony przez byłego prezesa Potuskiego z tego banku? Urzad miasta trzyma tam pieniadze . Dlaczego Krzysztofiak wyrzucił prezesa Potuskiego w nocy.? Kredytôw nadawał lekką ręką dla swoich kolesi i rozeszło się po kościach? Burmistrz podwyższy ceny smieci wody itd.i wyjdzie na swoim.

Po częsci Urzad Miasta sponsoruje tego pedała z Warszawy...dobrze że nie mam konta w tym banku a współczuje tym co trzymają tam kase.

Dodaj ogłoszenie