A-Klasa. Spójnia lepsza od Zawiszy

Archiwum Zawisze Czarne Dolne

W derbach powiatu kwidzyńskiego Spójnia Sadlinki pokonała Zawiszę Czarne Dolne 1:0 (0:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Kamil Grześkowiak.

Starcia Zawiszy i Spójnii powoli urastają do miana małej, świętej wojny. Najpierw oba zespoły toczyły zażarte boje w B-klasie, a teraz walczą ligowe punkty o klasę wyżej. Większość z tych meczów miała wspólny mianownik - twardą walkę o każdy metr boiska i mało finezyjnych akcji.

Podobnie było w sobotę.
W pierwszej połowie najbliżej zdobycia bramki był supersnajper Spójnii Rafał Budziński, który dobrze przymierzył z rzutu wolnego, ale równie dobrze w bramce Zawiszy spisał się Tomasz Żuk. Więcej podbramkowych spięć nie odnotowano.
Jednak od pierwszych minut drugiej połowy Spójnia przystąpiła do bardziej zdecydowanych ataków. Najpierw Łukasz Konopski po strzale z dystansu trafił w poprzeczkę, a krótko potem Marek Kemprowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Żukiem. Wreszcie w 65 minucie Sadlinianie udokumentowali swoją przewagę. W polu karnym sfaulowany został Leszek Gajaszek, a z 11 metrów bramkarza Zawiszy pokonał Kamil Grześkowiak.

Spójnia - Zawisza 1:0 (0:0)

Spójnia: Dudkowski -Konopski, Kłos, Madejski, Mrugała, Gajaszek, Magda, Konopski, Grześkowiak (70 Kwaśnicki), Kemprowski (85 Warpas), Budziński(80 Szumotalski).

Zawisza: Żuk - Szpadkiewicz, Fałkowski, Wiktorowski, Kawiak(70 Jeka) - Kamrowski (65 Warczak), Kordowski, Jaworski, Wyrzykowski(60 Kuleszo) - Wojtaś, Wnętrzak.