Rafał Błachuta z Sadlinek został mistrzem Polski służb mundurowych w MMA

R. Konczyński/opr. AK
Rafał Błachuta, mieszkaniec Sadlinek i strażak w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, został mistrzem Polski służb mundurowych w MMA. Złoty medal zdobył w kategorii do 80 kilogramów

22-letni Rafał Błachuta ma już za sobą mnóstwo walk amatorskich, których nie jest w stanie zliczyć, w tym tytuły mistrza Polski, i całkiem dobry bilans walk zawodowych.

Mieszka w Sadlinkach i w zawodach zwykle reprezentuje swój klub No Limits Kwidzyn. Tym razem bronił barw Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku, gdzie na co dzień pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej.

Pierwsze w historii mistrzostwa Polski służb mundurowych w MMA odbyły się w Toruniu. Rafał Błachuta stoczył trzy walki w kategorii wagowej poniżej 80 kg, pokonując w finale funkcjonariusza Służby Więziennej, Krzysztofa Gawrycha.

- Szczerze mówiąc, jechałem po tytuł mistrzowski, innej opcji nie brałem pod uwagę - przyznaje reprezentant malborskiej straży pożarnej

W toruńskich mistrzostwach Polski uczestniczyli przedstawiciele Wojska Polskiego, Żandarmerii Wojskowej, policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Straży Miejskiej.

Przed Rafałem Błachutą teraz trudniejsze wyzwanie. Walka zawodowa. Do tej pory wygrał 7 takich pojedynków, a dwa przegrał. 7 grudnia zmierzy się z Robertem Radomskim z Silesian Cage Club Katowice podczas gali KSW25 we Wrocławiu