Piłkarze ręczni z SP 4 w Kwidzynie na 3 miejscu Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Zespół chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kwidzynie zdobył brązowy medal Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Ogólnopolski finał tej imprezy rozegrano w ubiegłym tygodniu, w Głuchołazach. W meczu o 3 miejsce podopieczni Mieczysława Rutkowskiego pokonali Banie 23:21 (13:12).

W pierwszej fazie turnieju 14 zespołów, które wygrały Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży 8 Szkolnej podzielono na 4 grupy. Zespół SP 4 na tym etapie pokonał Łódź 11:9 (4:6) i Kielce 15:9 (9:3), ale na koniec uległ Bydgoszczy 6:9 (1:5) i zajął 2 miejsce w grupie.

Drugiego dnia turnieju kwidzynianie najpierw pokonali w ćwierćfinale Grodków 24:19 (12:11), ale w półfinale znów ulegli Bydgoszczy, tym razem 16:20 (9:10). Ostatniego dni kwidzynianie w meczu o 3 miejsce pokonali jednak szkołę z miejscowości Banie.

- To drużyna, która 2 tygodnie wcześniej grając pod szyldem Energetyka Gryfino, w rozgrywkach klubowych, wywalczyła 2 miejsce w Pucharu Polski dzieci. W finale zaledwie jedną bramką uległa Nike Ciechanów - informuje trener Mieczysław Rutkowski.
Kwidzynianie w tej samej imprezie zajęli 13 miejsce.
W Głuchołazach znów najlepszy okazał się zespół z Ciechanowa, który w finale pokonał Bydgoszcz 21:11 (14:5).