Rodło podzieliło się punktami z wiceliderem, poważna kontuzja Maluchnika

Przemysław Maluchnik okupił występ poważną kontuzją
Przemysław Maluchnik okupił występ poważną kontuzją Zbigniew Brucki
W miniony weekend piłkarze V ligi rozpoczęli piłkarską wiosnę. W meczu na szczycie liderujące w tabeli Rodło zremisowało z wiceliderem, Czarnymi Przemysław 2:2 (1:1). Z naszych powiatowych drużyn z 3 punktów cieszyła się tylko Pogoń Prabuty, która pokonała Żuławy Nowy Dwór Gd. 3:2 (2:2).

W meczu z Czarnymi Rodło dwa razy obejmowało prowadzenie, ale rywale dwukrotnie odrabiali straty. W 23 min. po dośrodkowaniu z lewej strony akcję świetnie zamknął Adamy Masny i gospodarze wygrywali 1:0. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo już 8 minut później Czarni doprowadzili do wyrównania. Najpierw Wirkus ładnie wypuścił Wasilewskiego, ale jeden z naszych defensorów na chwilę uratował sytuację wślizgiem. Niestety piłkę na 5 metrze przejął Dywicki i nie dał szans Tomaszowi Żukowi.

Początek drugiej połowy znów należał do Rodła, a ukoronowaniem przewagi był gol zdobyty w 60 minucie przez Damiana Sontowskiego. Nasz zawodnik wykorzystał błąd obrońców gości i posłał piłkę do pustej bramki. Po stracie gola przemysławianie znów rzucili się do ataku i w 73 min. po raz drugi doprowadzili do remisu. Tym razem w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rodła Popielarz posłał piłkę w krótki róg bramki.

Na 10 minut przed końcem doszło do bardzo nieprzyjemnego zdarzenia. Przy półgórnej, "stykowej" piłce, jeden z piłkarzy Czarnych z olbrzymią siłą kopnął w twarz Przemysława Maluchnika. Obrońca Rodła zalał się krwią, ma złamany nos i rozbity łuk brwiowy.

Zobacz kadry naszych drużyn na rundę wiosenną

Wyniki naszych drużyn (tabele znajdziesz w piątkowym "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"

Rodło Kwidzyn - Czarni Przemysław 2:2 (1:1)
Bramki dla Rodła: Adam Masny (23), Damian Sontowski (60)
Rodło: Żuk - Maluchnik (72 Czajka), Rutka (83 Sobotka), Jędrzejewski, Trukawka - Sontowski (75 Szewczak), Obiała, Fayose, Juchniewicz (60 Szalkowski), Masny - Felski.

Ceramik Łubiana - Relax Ryjewo 4:0 (2:0)

Relax: Bartz - Sadowski, Bieniek, Pajdzik, M. Misiak (56 Szwed)- Staniaszek, Siwiec, Martyka, J. Misiak - Łukaszewski (56 Zamerski) - Ulewski (78 Kozieł).

Osiczanka Osice - Wisła Korzeniewo 2:2
Bramki dla Wisły: Dariusz Szczuka (80), Jacek Gretkowski (90+2)

Wisła: Szramka - S. Mesanio (70 T. Mesanio), Gretkowski, Graczkowski, Dębicki (60 Warmiński) - Mogielnicki, W. Dąbrowski, R. Dąbrowski (85 Wałaszewski) - Domański, Wyrzykowski - Szczuka.

Pogoń Prabuty - Żuławy Nowy Dwór Gd. 3:2 (2:2)

Bramki dla Pogoni: Przemysław Promiński (20), Łukasz Jaworski (40), Marek Kowalski (75)
Pogoń: Chodowiec - Mi. Podlasek, Ma. Podlasek, Kowalski, Budziński - Hanas, Korpalski, M. Szpociński (65 Wojtysiak), Krasiński (46 W. Szpociński) - Promiński (80 Kaczorowski), Jaworski.