Wybierz region

Wybierz miasto

  Z papieskim błogosławieństwem

  Autor: (chan)

  2001-10-04, Aktualizacja: 2004-12-18 01:48

  Po kilkudziesięciu latach wierni modlili się ponownie w kaplicy przy ul. Basztowej w Kwidzynie, gdzie staraniem księdza Czesława Pachałko odbywa się całodzienna adoracji Najświętszego Sakramentu.

  Po kilkudziesięciu latach wierni modlili się ponownie w kaplicy przy ul. Basztowej w Kwidzynie, gdzie staraniem księdza Czesława Pachałko odbywa się całodzienna adoracji Najświętszego Sakramentu. Kaplica otrzymała imię błogosławionego Ojca Pio, a księdza Pachałko mianowano rektorem.
  W intencji kaplicy ksiądz rektor pielgrzymował pieszo z Kwidzyna do Watykanu. Dzieło budowy i funkcjonowania świątyni osobiście pobłogosławił Ojciec Święty.
  - Na terenie diecezji elbląskiej jest to druga taka kaplica. Pierwsza powstała w Elblągu - mówi ksiądz Zdzisław Bieg.  W intencji kwidzyńskiej kaplicy ksiądz Pachałko pielgrzymował do Rzymu.
  - Chciałbym, aby mogli do niej przyjść ludzie wprost z ulicy, nawet na chwilę, pomodlić się, wyciszyć w obecności Boga. Pragnę, aby to miejsce stwarzało wszelkie możliwości przeżywania wiary - mówi ks. Cz. Pachałko.
  Ksiądz rektor planuje utworzenie przy kaplicy stałej grupy modlitewnej Corpus Christi, której celem byłaby osobista adoracja Najświętszego Sakramentu. Mówi, że jest otwarty na wszelkie propozycje. Obecnie w kaplicy trwają prace remontowe. Najpilniejszy jest remont dachu oraz wykonanie zamurowanych dotychczas okien.
  Kaplica jest czynna codziennie w godz. 6.30-19.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)