Wybierz region

Wybierz miasto

  Kwidzyn. Amerykański Jabil kupuje fabrykę telewizorów

  Autor: Rafał Cybulski Magda Węgrzecka

  2004-10-28, Aktualizacja: 2004-12-17 21:21

  Philips sprzedaje fabrykę telewizorów w Kwidzynie. Kupcem jest amerykański koncern Jabil. Ponad 700 osób zatrudnionych w Philipsie ma mieszane uczucia. Jedni się obawiają zmian, inni, zapewnieni przez zarząd, że pracy ...

  Philips sprzedaje fabrykę telewizorów w Kwidzynie. Kupcem jest amerykański koncern Jabil. Ponad 700 osób zatrudnionych w Philipsie ma mieszane uczucia. Jedni się obawiają zmian, inni, zapewnieni przez zarząd, że pracy nie stracą, zachowują spokój.
  - Nie boimy się przejęcia przez Jabil - mówi Grażyna Orkwiszewska, szefowa Związku Zawodowego ,Solidarność" w Philipsie. - Dyrekcja fabryki zapewniła nas, że produkcja będzie kontynuowana.
  Są jednak tacy, którzy nie podzielają tego optymizmu.
  - W ostatnim czasie znów mamy przestoje - twierdzi jeden z pracowników Philipsa, prosząc o zachowanie anonimowości. - A zapewniano nas, że produkcją będzie szła pełną parą.
  Większość z pytanych przez nas osób podkreślała, że nie jest dla nich ważne co będą produkowali, ale to czy będą mieli pracę.

  - Dobrze, że o przejęciu nie dowiadujemy się na końcu. W fabryce były już spotkania na ten temat. To chyba dobry znak - dodaje jedna z zagadniętych przez nas osób.
  Na temat samej transakcji prezes kwidzyńskiego Jabila, Andrzej Gołyga, nie chce się wypowiadać. Poproszony o komentarz przysłał do redakcji oficjalne stanowisko amerykańskiej firmy-matki.


  Sonda

  Czy chcesz utworzenia województwa Środkowopomorskiego?

  • NIE (60%)
  • TAK (28%)
  • NIE OBCHODZI MNIE TO (12%)